Naslovna Sport Rumski školarci izborili plasman na Republičko prvenstvo u atletici

Rumski školarci izborili plasman na Republičko prvenstvo u atletici

PODELI

Međuokružno prvenstvo u atletici održano je 07.05.2018. godine u Sremskoj Mitrovici, na atletskom stadionu. Pobedama u ekipnoj i pojedinačnoj konkurnciji učenici/ce rumskih škola izborili su plasman na Republičko prvenstvo koje će biti održano u Novom Pazaru 15.05.2018. godine.

Ubedljivom ekipnom pobedom dečaci osnovne škole „Dušan Jerković“ izborili su plasman na Republičko prvenstvo u atletici. Učenici OŠ „Dušan Jerković“ zabeležili su pobede, u generalnom plasmanu, u čak četiri discipline: 100m -Stefan Zubović, bacanje kugle – Petar Ilić, skok u vis – Marko Vojčanin, kao i štafeta 4 x 100m.

Sastav ekipe OŠ „Dušan Jerković“:

Dusanova100m – Stefan Zubović;

300m – Dimitrije Vukelić

800m – Ivan Batalo

Štafeta 4x100m u sastavu: Dimitrije Vukelić, Marko Vojčanin, Uroš Gajić, Stefan Zubović – OŠ „Dušan Jerković“, Ruma

Skok u vis – Marko Vojčanin

Skok u dalj – Nikola Petrović

Bacanje kugle – Petar Ilić

NASTAVNIK: Zdravko Barić

U pojedinačnoj konkurenciji plasman na Republičko prvenstvo u atletici ostvarili su:

Dalibor Savić – mini atletika 600 metara, OŠ „Zmaj Jova Jovanović“

Bogdan Zagrađanin – skok u vis, OŠ „Zmaj Jova Jovanović“

Tamara Milutinović – 400 metara, SSPŠ „Stevan Petrović Brile“

Vojin Dimić – bacanje kugle, SSPŠ „Stevan Petrović Brile“

VeljkovciOŠ „Veljko Dugošević“ – ekipno u konkurenciji devojčica, zauzela je drugo mesto na međuokružnom prvenstvu.

100m – Ivana Cvijetić

300m – Dunja Šulava

600m – Ivana Božić

Štafeta 4x100m u sastavu: Ivana Cvijetić, AnaAntić, JovanaBogdanović, Dunja Šulava – OŠ „Veljko Dugošević“, Ruma

Skok u dalj – Jovana Bogdanović

Skok u vis – Gordana Topić

Bacanje kugle – Aleksandra Rudež

NASTAVNIK: Milan Smiljanić

TamaraNa međuokružnom prvenstvu pojedinačno su nastupili:

100m – Milica Paspalj – OŠ „Dušan Jerković“

100m – Tijana Živković – SSŠ „Branko Radičević“, Ruma

Skok u dalj: Nađa Lovrić – Gimnazija „Stevan Puzić“, Ruma

Skok u vis: Sonja Ognjenović – S.P.P.Š „Stevan Petrović – Brile“, Ruma

400m: Vukašin Ivanković – Gimnazija „Stevan Puzić“, Ruma

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here