Naslovna Sport Batak zadovoljan pobedom nad Inđijom, ali ga brine forma ekipe

Batak zadovoljan pobedom nad Inđijom, ali ga brine forma ekipe

PODELI

Fudbaleri Radničkog savladali su Inđiju sa 2:1 (0:0) uz igru koja ohrabruje posle slabe partije u Novom Sadu protiv Vojvodine

Dvostruki strelac za ekipu niškog superligaša bio je Nikola Čumić. Prvi pogodak postigao je u 47. minutu iz jedanaesterca, da bi samo minut posle toga i drugi put zatresao mrežu Inđije.

Mladi reprezentativac Srbije, koji je zimus potpisao ugovor sa renomiranim Olimpijakosom, igraće na Čairu će do leta.

– Drago mi je što sam se protiv Čukaričkog i sada sa Inđijom dva puta upisao u strelce i oba puta doneo pobedu našem timu. Svi smo u ekipi Radničkog, uključujući stručni štab, zaslužili tri boda. Za samo sedam dana, u skoro istom sastavu, odigrali smo tri jake utakmice i nije bilo lako protiv odlične ekipe Inđije – rekao je Nikola Čumić.

Trener Radničkog, Radoslav Batak, debitovao je pred ljubiteljima fudbala na Čairu pobedom.

Kaže da da je, ipak najvažnije da je njegova ekipa upisala pobedu protiv Inđije, ali je istakao da nije zadovoljan fizičkom spremom.

– Znali smo da ćemo se nameriti na opasnog protivnika. Inđija je disciplinovana ekipa, odlična u tranziciji, u to smo se uverili kod primljenog gola i u finišu meča. Od početka smo nametnuli ritam, bili agresivniji i imali veći posed lopte u prvom delu utakmice, ali nismo uspeli da realizujemo nadmoćnost. Uz to, Mihajlović nije iskoristio penal – rekao je Batak.

Radnički je, po rečima novog trenera, u drugom poluvremenu krenuo odlučnije i poveo brzo golovima Čumića, što je bila prava nagrada za njegov tim.

– U svlačionici smo se dogovorili da od prvog minuta nastavka krenemo odlučnije i silovito ka golu gostiju. I uspeli smo da dođemo do značajne prednosti. Gol smo primili iz naše greške na sredini terena i onda smo ušli u nepotrebne probleme, ali na sreću uspeli smo da sačuvamo prednost. U finišu, svesno smo prepustili loptu rivalu i pokušali da iz kontri dođemo do trećeg gola – zaključio je šef struke Radničkog.