Bronzana medalja za Anju Mitrović na Republičkom takmičenju osnovnih škola u šahu.
Republičko takmičenje osnovnih škola u šahu održano je 10. maja u OŠ „Miroslav Antić“ u Futogu u organizaciji Ministrastva prosvete i Šahovskog saveza Srbije.
Anja Mitrović učenica 8. razreda OŠ „Zmaj Jova Jovanović“ iz Rume u pojedinačnoj konkurenciji devojčica 8. razreda (od ukupno 47 devojčica) osvojila je 3. mesto i bronzanu medalju.
Ovom uspehu mlade Rumljanke prethodilo je i ostvarenje u popularnom subotičkom parku Mini Jugoslavija – Yugoland u kom je tradicionalno 2. maja održana manifestacija kojom se obeležava praznik rada.

U sklopu manifestacije održan je i turnir u ubrzanom šahu koji je privukao brojne posetioce a takmičari su se nadmetali u pojedinačnoj konkurenciji.
Među 32 takmičara svih starosnih kategorija u konkurenciji intermajstora, fide majstora i visoko rejtingovanih takmičara, mlada Rumljanka Anja Mitrović (14 godima), članica ŠK „Sloven“ Ruma se nakon sedam kola upisala u sam vrh tabele u celokupnom plasmanu, odmah iza šahista sa titulom, a zlatno odličje i pehar je osvojila u ženskoj konkurenciji, iako je bila najmlađa među šahistkinjama koje su se sa njom borile za trofej „Prve žene“.

Najnoviji trijumf Anja je zabeležila na VIII Memorijalnom turniru „Antonije Purić“ koji se juče, 16. maja, održao u Valjevu.
U konkurenciji starijih dečaka i devojčica Anja je osvojila prvo mesto, zlatnu medalju i pehar.


