Naslovna Sport Buzdum Nemanja doneo pobedu “Radničkom” u Prigrevici

Buzdum Nemanja doneo pobedu “Radničkom” u Prigrevici

PODELI

Prigrevica. FK “BRATSTVO 1946” Prigrevica – FK “RADNIČKI” Sremska Mitrovica 1:2 /1:2/. Gledalaca 100; Glavni sudija: Mrđa Neđo iz Pančeva; Pomoćne sudije: Radosavljević Vladimir i Tomović Bojan; Četvrti sudija: Janjuš Predrag iz Pančeva; Delegat: Vučić Dejan

U 11. kolu Srpske lige grupa “Vojvodina”, u Prigrevici su se sastali domaća ekipa FK “Bratstvo 1946” iz Prigrevice i gostujuća ekipa FK “Radnički” iz Sremske Mitrovice. Utakmica je odigrana po lepom vremenu i odličnim uslovima za igru. Od samog starta utakmice igralo se veoma agresivno i borbeno. Već u 4. minutu susreta na radost domaćih navijača, FK “Bratstvo 1946” dolazi u vođstvo od 1:0 preko Vuković Srđana. Vuković je prošao dva igrača i sa oko 25 metara iskosa, sa desne strane, evrogolom poslao loptu u rašlje golmana gostiju Trnić Jovana. To je ujedno bila i jedina šansa domaćih igrača. Fudbaler gostiju i dete “Radničkog” Buzdum Nemanja koji je 2000. godište, preuzeo je odgovornost na sebe. Kao najmlađi igrač na utakmici Nemanja je u 16. minutu susreta matirao golmana domaćih sa oko 20 metara, oštrim udarcem po zemlji u donji levi ugao gola i izjednačio rezultat na 1:1. Hladan tuš za domaće navijače i totalni preokret desio se u 38. minutu utakmice kada je Buzdum Nemanja postigao svoj drugi gol na meču. Buzdum je izbegao dva protivnička igrača i manirom iskusnih strelaca poslao golmana u levu, a loptu u desnu stranu gola. Na odmor se otišlo rezultatom 2:1 u korist gostujućih fudbalera.

U drugom poluvremenu ekipa “Radničkog” propustila je još dve zicer situacije preko Perović Nenada i Buzdum Nemanje. Domaća ekipa ništa se nije pitala na terenu jer su izabranici trenera “Radničkog” Kovačević Nenada kontrolisali utakmicu i osvojili važne bodove na vrućem terenu u Prigrevici.

FK “Radnički” trenutno zauzima 11. mesto na tabeli sa 12 osvojenih bodova.
U sledećem kolu FK “Radnički” dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu FK “Kozara” iz Banatskog Velikog Sela.

U igru kod ekipe FK “Bratstvo 1946” ušli su: Zečević Marko (46.min), Miličković Miloš (46.min) i Makar Nikola (75.min).
Sa klupe kod ekipe FK “Radnički” u igru su ušli: Pejović Luka (58.min), Lacković Igor (75.min) i Ivanović Novak (80.min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su Šveljo Ognjen i Vuković Srđan.
U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Herceg Najdan, Glišić Saša i Petrović Nemanja.

FK “Bratstvo 1964” Prigrevica: Čučković Obren, Bulatović Radoš, Resanović Dejan, Vejnović Branislav, Tanasić Petar, Vuković Srđan, Vuković Nemanja, Kozomora Goran, Šveljo Ognjen, Stanković Dejan, Zorić Pavle.
Zamenici igrača: Borojević Svetozar, Matović Stefan, Kovačević Danilo, Zečević Marko, Makar Nikola, Miličković Miloš, Pešević Lazar.
Trener: Mitrović Milan

FK “Radnički” Sremska Mitrovica: Trnić Jovan, Šućak Borko, Petrović Nemanja, Kovačević Nikola, Perović Nenad, Janković Dejan, Matijević Nemanja, Herceg Najdan, Nikolić Dušan, Glišić Saša, Buzdum Nemanja.
Zamenici igrača: Čupić Dragoslav, Ćirić Veljko, Zeljković Dejan, Pejović Luka, Jovičić Nemanja, Lacković Igor, Ivanović Novak.
Trener: Kovačević Nenad
Pomoćni trener: Ivić Zoran