Naslovna Srem Ruma Rumski savate borci osvojili su 77 medalja ove godine

Rumski savate borci osvojili su 77 medalja ove godine

PODELI

Sportisti Savate boks kluba “Ruma” su na KUP-u Vojvodine u asu savateu, koje je održano 2. decembra u Srpskoj Crnji, osvojili 7 zlatnih i 3 srebrne medalje, a rumski takmičar Strahinja Jocković je proglašen za najboljeg takmičara u pionirskoj konkurenciji.

-kadetkinja Jovana Kasap do 65kg.

Rumski klub je na pokrajinskim takmičenjima u 2018. godini osvojio 16 zlatnih, 7 srebrnih i 4 bronzane medalje.
Savate boks klub “Ruma” je ponovo prvak države za 2018. godinu i na državnim prvenstvima je osvojio ukupno 20 zlatnih, 18 srebrnih i 2 bronzane medalje. Na međunarodnim takmičenjima klub je osvojio 7 zlatnih, 2 srebrne i 1 bronzanu medalju. Ovo je najuspešnija godina kluba i mali jubilej 35 godina rada, a u njoj je osvojeno ukupno 77 medalja: 43 zlatnih, 27 srebrnih i 7 bronzanih medalja. Svi članovi SVK “Ruma” imaju besplatne treninge ponedeljkom, sredom i petkom od 20 časova.
Trener i osnivač kluba je Miodrag Rakić.
Pokrovitelj rada kluba su Opština Ruma i Savez Sportova Opštine Ruma.