Naslovna Sport FK „Mitros” do nerešenog rezultata u Popincima

FK „Mitros” do nerešenog rezultata u Popincima

PODELI

Popinci. FK “NAPREDAK” Popinci – FK “MITROS” Sremska Mitrovica 2:2 /0:2/. Gledalaca 150; Glavni sudija: Ipač Robert iz Maradika; Pomoćne sudije: Inđić Miroslav i Džaković Nikola, obojica iz Inđije; Delegat: Ćirić Radovan iz Inđije.

U prvih 45 minuta “Mitros” je bio mnogo bolji rival što pokazuje i sam rezultat. Poveli su Mitrovčani preko Borovac Stefana u 34. minutu. Na 0:2 povisio je posle dobrog utrčavanja Grbić Igor i rutinski sproveo loptu u mrežu. Na odmor se otišlo sa vođstvom gostiju od dva gola razlike.

U drugih 45 minuta viđena je mnogo bolja igra Popinaca, tačnije od 68. minuta. Do tog minuta “Mitros” je držao kontrolu utakmice i nije dvozvolio da ga konkretnije ugrozi domaćin. Prelomni trenutak utakmice je taj 68. minut. Na dugu loptu golmana domaćih Grković Luke dolazi do sudara u vazduhu dva igrača “Mitrosa” koji su namestili čist zicer Savković Milanu koji nije pogrešio za 1:2. To je skroz dalo krila domaćim igračima koji su posle samo pet minuta došli do izjednačenja posle lepog centaršuta i skoka glavom rezerviste Majstorović Petra u 73. minutu susreta. Pokušavali su domaćini da okrenu rezultat međutim MItrovčani su se konsolidovali i uspostavili ravnotežu u igri. Dobru priliku za “Mitros” propustio je Grbić Igor pred sam kraj meča.

Po svemu viđenom možda i najrealniji ishod ovog zanimljivog meča u kome je svakom od ekipa pripalo po jedno poluvreme.

FK “Mitros” trenutno zauzima 10. mesto na tabeli sa 16 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK “Mitros” u Sremskoj Mitrovici dočekuje ekipu FK “Železničar” iz Inđije.

U igru kod ekipe FK “Napredak” ušli su: Majstorović Petar (46.min), Tica Ljubomir (60.min) i Puvalić Nemanja (81.min).
Sa klupe kod ekipe FK “Mitros” u igru su ušli: Cvijanović Ognjen (76.min), Vukotić Nemanja (88.min) i Nikolić Nebojša (90.min).

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su Grbić Igor i Trubić Aleksandar.

FK “Napredak” Popinci: Grković Luka, Jovanović Nikola, Đilas Stefan, Kljajić Uroš, Majstorović Mladen, Savković Milan, Sremac Miodrag, Evđenić Luka, Janković Dušan (kap), Ćalić Jovan, Vračev Stefan.
Zamenici igrača: Stojanović Luka, Jovanović Ž. Miloš, Jovanović Ivan, Puvalić Nemanja, Majstorović Petar, Stanković Aleksandar, Tica Ljubomir.
Trener: Gužvić Čedomir

FK “Mitros” Sremska Mitrovica: Dudić Ognjen, Nikolić Slavko, Simić Nenad, Panić Nenad (kap), Trubić Aleksandar, Borovac Stefan, Malinović Marko, Milošević Srđan, Simjanovski Stevan, Babić Milan, Grbić Igor.
Zamenici igrača: Nikšić Vasa, Santovac Milan, Vukotić Nemanja, Vranešević Dmitar, Kostadinović Danijel, Cvijanović Ognjen, Nikolić Nebojša.
Trener: Tubić Spasoje