Naslovna Dogadjaj FK „Mitros” do neverovatne igre i pobede u Donjim Petrovcima

FK „Mitros” do neverovatne igre i pobede u Donjim Petrovcima

PODELI

Donji Petrovci. FK „DONJI PETROVCI” Donji Petrovci – FK „MITROS” Sremska Mitrovica 1:4 /1:2/. Stadion FK „Donji” u Donjim Petrovcima; Gledalaca 100; Glavni sudija: Petrović Dušan iz Šida; Pomoćne sudije: Despotović Nemanja i Grozdanić Branislav, obojica iz Ogara; Delegat: Dragičević Marko iz Rume.

U okviru 9. kola Sremske lige, u Donjim Petrovcima sastali su se domaći tim FK „Donji Petrovci” i gostujuci tim FK „Mitros” iz Sremske Mitrovce. Utakmica je odigrana po veoma lepom i sunčanom vremenu na odlično pripremljenom terenu za igru.

Od početka utakmice osetilo se da će biti veoma kvalitetna utakmica puna sadržaja. Već u 2. minutu susreta domaćin je poveo posle smušenosti u odbrani gostiju na pas Bogunović Miloša bivšeg igrača Beogradskog Partizana sam ispred golmana Mitrosa Dudić Ognjena izlazi Stojanović Dragan i rutisnki šalje loptu u mrežu za 1:0. Uz jednu priliku u drugom poluvremenu to je sve bilo na ovoj utakmici od domaćina. Za sve ostalo su se pitali gosti iz Sremske Mitrovice. Najpre je poravnanje na pas Nikolić Slavka doneo Malinović Marko u 6. minutu za 1:1. Do potpunog preokreta pobrinuo se isti dvojac samo u zamenjenim ulogama. Ovaj put na asistenciju Malinovć Marka sam ispred golmana izlazi Nikolić Slavko i uz pomoć stative šalje loptu u mrežu za 1:2 u 39 minutu meča. Do kraja poluvremena Mitros propušta još tri izvanredne prilike preko Trubić Aleksandra, Grbić Igora i Nikolić Nebojše kada su zamalo bili neprecizni. Ostalo je 1:2 za goste posle prvih 45 minuta.

U drugom delu takođe je postojala samo jedna ekipa na terenu, a to su bili „mesari” iz Sremske Mitrovice. Jedina pomenuta šansa domaćina u 60. minutu meča kada je na asistenciju Todorović Nemanje ostao sam na nekih desetak metara ispred gola gostiju Vukajlović Stevan međutim šalje loptu preko gola. FK „Mitros” posle toga propustio je nekoliko dobrih šansi preko Grbić Igora, Cvijanović Ognjena i Malinović Marka koji su za malo bili neprecizni. Predivan slobodan udarac za „Mitros” izveo je i Nikolić Nebojša u 75. minutu, sa nekih 25 metara pogodio je mesto gde se spajaju prečka i stativa. Sve svoje promašaje „Mitros” je naplatio pred kraj utakmice. Prvo je nabolji pojedinac meča Malinović Marko u 80. minutu susreta pretrčao kompletnu odbranu Donjih Petrovaca i samo elegatno završio udarcem u donji desni ugao za 1:3. Konačni potop domaćina desio se u 88. minutu kada je ponovo brzonogi Malinović Marko prošao sprintom zadnju liniju domaćina i nesebično asistencijom uposlio Grbić Igora koji je sproveo loptu u mrežu za visokih 1:4, što je bio i konačan rezultat meča. Na kraju meča i više nego zaslužena pobeda ekipe iz Sremske Mitrovice.

Pored ovog dobrog rezultata i veliki pobede u gostima raduje i mnogo lepa igra izabranika Tubić Spasoja koji polako iz utakmice u utakmicu beleže sve bolje rezultate i pružaju dobre partije.

FK „Mitros” trenutno zauzima 12. mesto na tabeli sa 11 osvojenih bodova.
U sledećem kolu FK „Mitros” dočekuje na svom terenu ekipu FK „Borac” iz Martinaca.

U igru kod ekipe FK „Donji Petrovci” ušli su: Ćalić Nikola (65.min), Oparušić Vladimir (80.min) i Kukić Milan (84.min).
Sa klupe kod ekipe FK „Mitros” u igru su ušli: Kostadinović Danijel (85.min), Vranešević Dmitar (88.min) i Santovac Milan (90.min).

Žuti kartone u domaćoj ekipi dobili su Stanisavljević Dragan i Diklić Nikola.
U gostujućoj ekipi žuti karton dobio je Simjanovski Stevan.

FK „Mitros” već u sredu čekaju nove obaveze kada u finalu kupa OFS Sremska Mitrovica na svojoj „Mitros Areni” igraju protiv FK „M Budućnost” iz Salaša Noćajskog u 16 časova.

FK „Donji Petrovci” Donji Petrovci: Stanisavljević Dragan, Putica Denis (kap), Sremčević Slavko, Diklić Nikola, Stojanović Dragan, Poljak Milenko, Todorović Nemanja, Draganić Radivoj, Vukajlović Stevan, Bogunović Miloš, Travica Nikola.
Zameci igrača: Bašić Želimir, Ćalić Nikola, Oparušić Vladimir, Kukić Milan, Bosnić Pera.
Trener: Lejić Dragan

FK „Mitros” Sremska Mitrovica: Dudić Ognjen, Simjanovski Stevan, Simić Nenad, Trubić Aleksandar, Malinović Marko, Nikolić Slavko, Grbić Igor, Cvijanović Ognjen, Nikolić Nebojša, Borovac Stefan, Babić Milan (kap).
Zamrnici igrača: Nikšić Vasa, Vranešević Dmitar, Laćarački Stanko, Vukotić Nemanja, Mršić Igor, Santovac Milan, Kostadinović Danijel.
Trener: Tubić Spasoje