Naslovna Dogadjaj FK „Mitros” do pobede u komšijskom derbiju sa FK „LSK”

FK „Mitros” do pobede u komšijskom derbiju sa FK „LSK”

PODELI

Sremska Mitrovica. FK “MITROS” Sremska Mitrovica – FK “LSK” Laćarak 3:2 /3:2/. Stadion FK “Mitros” u Sremskoj Mitrovici. Gledalaca 150; Glavni sudija: Relić Draško iz Martinaca; Pomoćne sudije: Divljak Nikolina i Vučić Stefan, oboje iz Sremske Mitrovice; Delegat: Ćirilović Dragan iz Divoša.

U okviru 8. kola Sremske lige, u Sremskoj Mitrovicu sastali su se domaći tim FK “Mitros” i gostujući tim FK “LSK” iz Laćarka. Utakmica je odigrana po oblačnom vremenu sa retkim sunčanim intervalima i odlično pripremljenom terenu za igru.

Pravi komšijski derbi između starih sportskih prijatelja opravdao je očekivanja. Viđeno je čak pet pogodaka i svih pet u prvom delu meča.

FK “Mitros” je mnogo bolje otvorio utakmicu i stigao iz lepih akcija do vođstva od 2:0. Najpre je na asistenciju borbenog Milana Babića gol za vođstvo u 19. minutu postigao Šarić Nemanja sa nekih desetak metara šutem u desni ugao golmana gostiju Ovšek Ivana. Isti igrač u 28. minutu duplirao je vođstvo svojim drugim golom ovoga puta na asistenciju brzonogog Malinović Marka kada je ostao sam na nekih 3-4 metra i ćušnuo loptu u mrežu. Mlada i borbena ekipa LSK-a nije se predavala već je najpre u 30. minutu susreta prelepim golom Trebovac Damjana smanjila rezultat na 2:1 a zatim i došla do zasluženog izjednačenja u 39. minutu posle prekida Šćurk Ivana. Najbolje se na petercu snašao iskusni napadač gostiju Savić Miloš i glavom zakucao loptu u mrežu golmana “Mitrosa” Mršic Igora.

Izabranici trenera “Mitrosa” Tubić Spasoja ponovo su se posle toga probudili i u 45. minutu došli ponovo do vođstva kada je nepropisno srušen u kaznenom prostoru Borovac Stefan iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. Siguran izvođač bio je Malinović Marko u 45. minutu za 3:2 što je ujedno bio i konačan rezultat prvog poluvremena, a i cele utakmice.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka iako su obe ekipe igrale lep fudbal sa po par prilika. Domaćini su propustili dve izgledne šanse preko Borovac Stefana dok su gosti imali solidne prilike preko Savić Miloša i Morak Dejana. Međutm mreže su mirovale do kraja utakmice.

Komšijski derbi je ispunio očekivanja, a ovoga puta za nijasnu je bila bolja ekipa Mitrosa i došla do minimalne pobede. Isti rivali će svoj novi fudbalski okršaj imati u sredu od 16 časova kada se u polufinalu kupa grada Sremska Mitrovca sastaju na stadionu LSK-a u Laćarku.

FK “Mitros” trenutno zauzima 14. mesto na tabeli sa 8 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK “Mitros” gostuje u Donjim Petrovcima ekipi FK “Donji Petrovci”.

U igru kod ekipe FK “Mitros” ušli su: Simjanovski Stevan (46. min), Mirković Siniša (67. min) i Santovac Milan (79. min).
Sa klupe kod ekipe FK “LSK” u igru su ušli Barać Ognjen (46. min) i Umetić Aleksandar (72. min).

Žuti karton u gostujućoj ekipi dobio je Drinić Luka.

FK “Mitros” Sremska Mitrovica: Mršić Igor, Stojanović Nikola, Šarić Nemanja, Simić Nenad, Trubić Aleksandar, Borovac Stefan, Vukotić Nemanja, Babić Milan, Panić Nenad (kap), Cvijanović Ognjen, Malinović Marko.
Zamenici igrača: Dudić Ognjen, Santovac Milan, Laćarački Stanko, Mirkov Stanko, Simjanovski Stevan, Kostadinović Danijel, Mirković Siniša.
Trener: Tubić Spasoje

FK “LSK” Laćarak: Ovšek Ivan, Dragišić Nikola, Drinić Luka, Savić Miloš, Polovina Dejan, Krstić Kristijan, Trebovac Damjan, Dronić Borislav, Đurić Miloš, Morak Dejan, Šćurk Ivan.
Zamenici igrača: Umetić Aleksandar, Barać Ognjen, Malinović Jovan, Milićević Dejan.
Trener: Vuković Neđo