Naslovna Dogadjaj Fudbaleri Budućnosti poraženi u derbiju

Fudbaleri Budućnosti poraženi u derbiju

PODELI

Salaš Noćajski. FK “BUDUĆNOST” Salaš Noćajski – FK “DONJI SREM 2015” Pećinci 0:1 /0:0/. Gledalaca 100; Glavni sudija: Todić Filip iz Vrdnika; Pomoćne sudije: Koldžić Stefan iz Nikinaca i Katić Jovan iz Rume; Delegat: Kovačević Nikola iz Iriga.

U 9. kolu Sremske fudbalske lige, u Salašu Noćajskom su se u velikom derbiju vodećih na tabeli sastali domaća ekipa FK „Budućnost“ i gostujuća ekipa FK „Donji Srem 2015“ iz Pećinaca. Utakmica je odigrana po veoma lepom vremenu i odličnim uslovima za igru. Od samog početka susreta vođena je velika borba. Utakmica je bila tvrda, a publika u prvom poluvremenu nije mogla da uživa u golovima pa se na odmor otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu viđena je zanimljivija utakmica. Hladan tuš za domaće navijače usledio je u 58. minutu meča kada je Maksimović Drago doveo ekipu „Donji Srem 2015“ u vođstvo od 1:0. Fudbaleri „Budućnosti“ pokušavali su na sve načine da izjednače ali u tome nisu uspeli. Na kraju utakmice rezultat je bio 1:0 u korist gostiju.

FK „Budućnost“ trenutno zauzima 2. mesto na tabeli sa 16 osvojenih bodova.
U sledećem kolu FK „Budućnost“ gostuje u Donjim Petrovcima ekipi FK „Donji Petrovci“ iz Donjih Petrovaca.

U igru kod ekipe FK „Budućnost“ ušli su: Stanivuković Despot (46.min), Marjanović Miloš (64.min) i Simeunović Goran (76.min).
Sa klupe kod ekipe FK „Donji Srem 2015“ u igru su ušli: Mitrović Nenad (69.min), Dugonjić Aleksandar (86.min) i Ristivojević Nikola (86.min).

Žuti karton u domaćoj ekipi dobio je Jeftić Vladimir.
U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su Ljubojević Aleksandar i Radivojević Vukašin.

FK „Budućnost“ Salaš Noćajski: Jokić Milorad, Grujić Nenad, Radosavljević Dragutin (kap), Jeftić Vladimir, Jošić Borislav, Janković Mitar, Simovljević Slavko, Petrović Miloš, Stanić Darko, Dobo Mirko, Đorđić Milutin.
Zamenici igrača: Čupić Milan, Stanivuković Despot, Marjanović Miloš, Jesretić Miloš, Simeunović Goran, Mihailović Dragoslav, Starčević Dušan.
Trener: Ninković Mita

FK „Donji Srem 2015“ Pećinci: Jelača Zoran (kap), Radosavljević Stanko, Radosavljević Duško, Perišić Petar, Ljubojević Aleksandar, Vesić Nemanja, Puzić Vojin, Maksimović Drago, Nović Saša, Radivojević Vukašin, Marković Dalibor.
Zamenici igrača: Vračević Nikola, Obrenović Ognjen, Dugonjić Aleksandar, Mitrović Nenad, Naić Sava, Ristivojević Nikola, Radovanović Slavko.
Trener: Macura Dragan