Naslovna Dogadjaj Fudbaleri Radničkog izgubili u Rumi

Fudbaleri Radničkog izgubili u Rumi

PODELI

Ruma. FK “1. MAJ RUMA” Ruma – FK “RADNIČKI” Sremska Mitrovica 1:0 /0:0/. Gledalaca 300; Glavni sudija: Arsić Dragan iz Novog Sada; Pomoćne sudije: Grujić Marko i Živković Luka obojica iz Petrovaradina, Kalafat Dino iz Novog Sada; Delegat: Medaković Goran

U 9. kolu Srpske lige grupa Vojvodina, u Rumi su se sastali domaća ekipa FK “1. Maj Ruma” iz Rume i gostujuća ekipa FK “Radnički” iz Sremske Mitrovice. Utakmica je odigrana po izuzetnom lepom vremenu i odličnim uslovima za kvalitetnu fudbalsku predstavu. Prvo poluvreme je bilo izjednačeno sa po nekoliko prilika na obe strane. Mreže su mirovale pa se na odmor otišlo bez golova.

Drugo poluvreme obeležila je velika borba fudbalera “1. Maj Ruma” i “Radničkog”. Igra se odvijala uglavnom na sredini terena. Odlučujući momenat dogodio se u 77. minutu susreta kada je Krstić Nemanja doveo ekipu “1. Maj Ruma” u vođstvo od 1:0. Gosti iz Sremske Mitrovice krenuli su svim snagama u napad kako bi izjednačili rezultat. Međutim, to im nije uspelo pa je na kraju utakmice domaća ekipa “1. Maj Ruma” slavila minimalnom pobedom.

FK “Radnički” trenutno zauzima 12. mesto na tabeli sa 9 osvojenih bodova.
U sledećem kolu FK “Radnički” dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu FK “Železničar” iz Pančeva.

U igru kod ekipe FK “1. Maj Ruma” ušli su Arsić Nikola (46.min) i Tepavčević Miloš (72.min).
Sa klupe kod ekipe FK “Radnički” u igru su ušli: Perović Nenad (46.min), Ivanović Novak (57.min) i Jovičić Nemanja (70.min).

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su Šegavac Matija i Popović Nikola.
U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su Nikolić Dušan i Perović Nenad.

FK “1. Maj Ruma” Ruma: Šegavac Matija, Popović Nikola, Pejić Rade, Bajić Borislav, Radišić Aleksandar, Pilipović Miloš, Milojević Goran, Krstić Nemanja, Gavrilović Marinko, Dobić Nemanja, Zec Tihomir.
Zamenici igrača: Cvetković Branislav, Ivanković Vukašin, Tepavčević Miloš, Čupeljić Jelenko, Arsić Nikola.
Trener: Blanuša Miroslav
Pomoćni trener: Marjanović Zoran

FK “Radnički” Sremska Mitrovica: Čupić Dragoslav, Šućak Borko, Petrović Nemanja, Kovačević Nikola, Pejović Luka, Janković Dejan, Matijević Nemanja, Herceg Najdan, Nikolić Dušan, Glišić Saša, Buzdum Nemanja.
Zamenici igrača: Trnić Jovan, Kočijašević Petar, Zeljković Dejan, Jovičić Nemanja, Perović Nenad, Ćirić Veljko, Ivanović Novak.
Trener: Kovačević Nenad
Pomoćni trener: Ivić Zoran