Gimnastičarke kluba “ Ru Rit Ma” nastavile su niz sjajnih uspeha, ostvarivši izvanredne rezultate u drugom kolu Kupa Vojvodine u zenskoj sportskoj gimnastici, odrzanom 16. maja 2026. godine u Sremskoj Mitrovici.
Najveći uspeh postigla je ekipa učenica 7. i 8. razreda, koja je osvojila 1. mesto u ekipnom višeboju na sve četiri sprave – gredi, parteru, preskoku i razboju. Šampionski tim činile su:
- Nikolina Novčić
- Marija Dmitrović
- Tara Maletić
- Vanja Nezić
- Emilija Kitić
U pojedinačnoj konkurenciji posebno su se istakle Nikolina Novčić, koja je osvojila 2. mesto u višeboju, kao i Tara Maletić, koja je zauzela 3. mesto.
Veliki uspeh ostvarila je i ekipa 3. i 4. razreda, osvojivši 3. mesto. Boje kluba dostojno su predstavljale:
- Jovana Šućurović
- Sara Šućurović
- Miona Matić
- Lara Perić
- Mia Štrbac
Pohvale zasluzuje i druga ekipa ovog uzrasta, koja je takođe ostavila veoma dobar utisak:
- Sanja Novoselac
- Kalina Kekić
- Lenka Markić
- Anđela Rauš
Ekipi 5. i 6. razreda za samo nekoliko stotinki izmaklo je osvajanje 3. mesta, ali su svojim nastupom pokazale veliki talenat i borbenost. U ekipi su bile:
- Katarina Katić
- Dunja Milinčević
- Iva Ivanović
- Tara Pacek
- Lena Mišić
U pojedinačnoj konkurenciji nastupile su i Milica Novaković i Neda Popović, koje su takođe uspešno predstavile klub.
Na takmičenju su učestvovale i najmlađe gimnastičarke kluba, učenice 1. i 2. razreda:
- Lena Cvetinović
- Luna Dakić
- Nina Korov
- Anđela Nezić
- Lana Vilotić
Drugu ekipu činile su:
- Mila Vuković, koja je nagrađena medaljom za najmlađu učesnicu takmičenja
- Anđela Šakotić
- Lidija Petković
Sve takmičarke pripremala je i vodila trener Ljiljana Orlović, a ostvareni rezultati predstavljaju potvrdu kvalitetnog rada i dobre pripreme ekipa kluba GRSK „Ru Rit Ma“.







