U Kulturnom centru „Brana Crnčević“ u Rumi u okviru majskog pozorišnog repertoara biće izvedena predstava „Džepovi puni kamenja“.
Predstava je zakazana za 21. maj u Velikoj sali sa početkom u 20.00 časova. Cena ulaznice iznosi 500 dinara.
Reč je o savremenoj, tužnoj komediji koja prati meštane jednog siromašnog irskog sela koji učestvuju kao statisti u snimanju holivudskog filma. Kroz njihovu priču prepliću se filmska i životna realnost, iluzija i stvarnost, kao i pitanje granica između umetnosti i svakodnevnog života.
Centralni motiv predstave predstavlja sudar dva sveta – glamura filmske industrije i surove realnosti malog sela. Jedan od likova, Čarli, ima napisan scenario koji pokušava da proda tokom snimanja filma, dok zajedno sa prijateljem Džekom na kraju osmišljava sopstveni film o samom procesu snimanja, koji postaje i naslov ove drame.
Predstava je višeslojno koncipirana i bavi se odnosom između pozorišne i filmske iluzije, kao i načinom na koji se stvarnost i fikcija međusobno prepliću na sceni.
„Džepovi puni kamenja“ prvi put su izvedeni u Belfastu 3. juna 1999. godine.


