Naslovna Sport Inđija Indiansi lako savladali Plave zmajeve

Inđija Indiansi lako savladali Plave zmajeve

PODELI

Šesto kolo Prve Lige Srbije u američkom fudbalu doneo je mnogo uzbudljivih duela, a jedan takav odigran je u nedelju između Inđija Indiansa i beogradskih Blu Dragonsa na terenu kod OŠ „Jovan Popović“ u Inđiji.

Utakmica je prekinuta minut pre kraja treće četvrtine pri rezultatu 28:0 za domaćine, nakon što se gostujuća ekipa povukla s terena i nije želela da nastavi meč.

Razlog ove odluke jeste neslaganje igrača „Plavih Zmajeva“ sa sudijskim odlukama. Krajnji ishod ovog susreta biće određen nakon analize i u skladu s pravilnikom takmičenja.

Indiansi su od starta bili bolji tim na terenu, pa se stiče utisak da su na poluvreme mogli da odu sa ozbiljnijom rezultatskom razlikom. Ipak, zbog velikog broja kazni i vraćenih jardi, kojima je inače obilovala cela utakmica, i to kod obe ekipe, rezultat pre odmora je bio 14 : 0.

To je unelo nadu publici i navijačima u nešto zanimljiviji meč u nastavku, ali do toga nije došlo jer su Indiansi sa dva nova tačdauna rešili pitanje pobednika.

Do kraja ligaškog dela takmičenja ostala su dva kola. Inđinčani prvo gostuju kod Legionara a zatim u poslednjem kolu dočekuju Blek Hornetse.