Naslovna Sport Konačno stanje za sve vojvođanske lige za 2020. godinu

Konačno stanje za sve vojvođanske lige za 2020. godinu

PODELI

Odigrano je i poslednje kolo u svim vojvođanskim ligama za 2020. godinu, izuzev Druge lige Srbije – grupa Vojvodina i Međuopštinske lige Srem, čime su uspešno okončana ovogodišnja ligaška takmičenja.

Ostalo je još da se odigra plej-of između pobednika Bačke lige Novi Sad Srbobrana i pobednika Bačke lige Subotica Poleta iz Rastine. Prvi meč se igra u Srbobranu 25. oktobra, a revanš je predviđen za 1. novembar u Rastini, nakon čega će biti poznato koja od ove dve ekipe je izborila plasman u Drugu ligu Srbije – grupa Vojvodina. Takođe, plej-of će se igrati i između dve prvoplasirane ekipe u Banatskim ligama sever i jug i to u dva kola, tako da se u prvom kolu u Vršcu sastaju pobednik Banatske lige jug „Bora Kostić“ i drugoplasirani iz Banatske lige sever Jedinstvo iz Novog Bečeja, dok drugoplasirani iz Banatske lige jug PAŠK iz Pančeva igra u Melencima protiv pobednika Banatske lige sever Rusande. Pobednici ova dva meča sastaće se međusobno u drugom kolu, kako bi odlučili koji će se plasirati u Drugu ligu Srbije – grupa Vojvodina.

Bačka liga Novi Sad

Rezultati 7. kola: Srbobran – Detelinara (Novi Sad) 3:3, „Kapablanka 1992“ (Novi Sad) – Vojvodina (Tovariševo) 2:4, Anpasan (Novi Sad) – Hercegovac (Gajdobra) 3:3, Eđšeg (Novi Sad) – Mladost (Bački Petrovac) 2,5:3,5, Čenejac (Čenej) – Pravi potez (Novi Sad) 5:1.

Konačan plasman: 1. Srbobran 16 (26,5), 2. Vojvodina 16 (24,5), 3. Mladost 14 (23,5), 4. Hercegovac 13 (25), 5. Anpasan 9 (21,5), 6–7. Čenejac i Detelinara 8 (20), 8. „Kapablanka 1992“ 7 (20), 9. Pravi potez 6 (16,5), 10. Eđšeg 1 (12,5).

Bačka liga Subotica

Rezultati 7. kola: „Lajoš Segi“ (Bajša) – Polet (Rastina) 3:3, Penzioner (Subotica) – Hajduk (Kula) 3:3, „Žaki Jožef“ (Stara Moravica) – Vuk-mat (Bačka Topola) 2:4, Gornji Breg – BTŠK (Bačka Topola) 6:0, Vulkan Protektor (Apatin) – Omladinac (Kucura) 3:3.

Konačan plasman: 1. Polet 17 (24), 2. Gornji Breg 13 (27), 3. Vuk-mat 13 (24,5), 4. Hajduk 13 (23,5), 5. Penzioner 8 (20,5), 6. „Lajoš Segi“ 8 (19,5), 7. Vulkan Protektor 8 (19), 8. „Žaki Jožef“ 6 (18,5), 9. Omladinac 5 (19,5), 10. BTŠK 5 (14).

Banatska liga sever

Rezultati 7. kola: Rusanda (Melenci) – Proleter (Čoka) 3,5:2,5, Jedinstvo (Novi Bečej) – Bilećanin (Sečanj) 2:4, Radnički (Kikinda) – Napredak (Čestereg) 3:3, Naftagas 2 (Elemir) – Budućnost (Srpska Crnja) 3:3, Mladost (Banatski Despotovac) – Proleter (Zrenjanin) 2,5:3,5.

Konačan plasman: 1. Rusanda 17 (23,5), 2. Jedinstvo 11 (23,5), 3. Bilećanin 11 (22,5), 4. Radnički 9 (22,5), 5. Napredak 8 (21), 6. Proleter (Zr) 8 (19,5), 7. Naftagas 2 7 (21), 8. Proleter (Čo) 6 (20,5), 9. Mladost 5 (18,5), 10. Budućnost 3 (17,5).

Banatska liga jug

Rezultati 7. kola: „Bora Kostić” (Vršac) – Alibunar 5:1, Radnički (Kovin) – PAŠK (Pančevo) 2:4, Kovačica – Bela Crkva 4,5:1,5, Sloga (Plandište) – Unirea (Ritiševo) 3:3, Banatski Karlovac je bio slobodan, jer je „Bora Ivkov“ (Banatsko Novo Selo) odustao od daljeg takmičenja.

Konačan plasman: 1. „Bora Kostić” 18 (27), 2. PAŠK 18 (25,5), 3. Kovačica 13 (24,5), 4. Banatski Karlovac 10 (19,5), 5. Unirea 9 (20), 6. Alibunar 9 (18), 7. Radnički 8 (20,5), 8. Bela Crkva 7 (17), 9. Sloga 6 (19), 10. „Bora Ivkov“ 0 (1).

Sremska liga

Rezultati 7. kola: Platičevo – „Car Uroš“ (Jazak) 3:3, Hajduk (Beška) – Srem (Sremska Mitrovica) 3:3, Cement (Beočin) – Stara Pazova 2:4, Sloga (Inđija) – Banovci Dunav (Stari Banovci) 3:3, Šimanovci – Sloven 2 (Ruma) 3:3.

Konačan plasman: 1. „Car Uroš“ 15 (25), 2. Stara Pazova 14 (25,5), 3. Hajduk 12 (23,5), 4. Srem 12 (22,5), 5. Banovci Dunav 11 (23,5), 6. Sloga 9 (21,5), 7. Šimanovci 9 (20,5), 8. Sloven 2 8 (18), 9. Platičevo 4 (15,5), 10. Cement 0 (14,5).

Zonska liga Srema

Rezultati 7. kola: Podunavac (Belegiš) – Borac (Veliki Radinci) 4:2, Banovci Dunav 2 (Stari Banovci) – Deč 2,5:3,5, Sremac 2 (Vojka) – Sirmium (Sremska Mitrovica) 3:3, Radnički (Šid) – Sloga 2 (Inđija) 3:3, Sloven 3 (Ruma) – Brile (Ruma) 3:3.

Konačan plasman: 1. Deč 18 (28), 2. Podunavac 18 (25), 3. Sirmium 14 (23,5), 4. Sremac 2 10 (20,5), 5. Sloven 3 8 (21,5), 6. Sloga 2 8 (17), 7. Radnički 7 (20), 8. Borac 6 (17,5), 9. Brile 4 (18,5), 10. Banovci Dunav 2 3 (18,5).

Severnobačka liga

Rezultati 7. kola: Mladost (Oyaci) – Panonija PTK (Panonija) 1:5, Prigrevački šahovski klub (Prigrevica) – Bački Breg 6:0, Bezdan – Radnički (Tornjoš) 4:2, Vrbas – Ravangradske ajkule (Sombor) 1,5:4,5.

Konačan plasman: 1. Panonija PTK 16 (27), 2. Ravangradske ajkule 16 (26,5), 3. Prigrevački ŠK 14 (29), 4. Bezdan 13 (23,5), 5. Vrbas 10 (23,5), 6. Radnički 5 (19), 7. Mladost 4 (13), 8. Bački Breg 0 (6,5).

Južnobačka liga

Rezultati 7. kola: Gimnazijalac 1 (Bačka Palanka) – „64“ (Novi Sad) 2,5:3,5, Sutjeska 1 (Bačko Dobro Polje) – Bukovac 4,5:1,5, Temerin – Jugović 2 (Kać) 3:3, Titel – Kraljica PTT 2 (Petrovaradin) 2:4, Selenča – Šajkaš (Kovilj) 3:3.

Konačan plasman: 1. „64“ 15 (24,5), 2. Sutjeska 1 14 (24,5), 3. Kraljica PTT 2 12 (24), 4. Gimnazijalac 1 11 (22,5), 5. Bukovac 10 (23), 6. Temerin 10 (22), 7. Selenča 10 (21), 8. Jugović 2 7 (16,5), 9. Šajkaš 4 (16,5), 10. Titel 3 (15,5).

Severnobanatska liga

Rezultati 7. kola: Novi Kneževac – 2. oktobar (Kumane) 5:1, Mladost (Lukićevo) – Zadrugar (Lazarevo) 3:3, Aradac – Lehel (Mužlja) 5,5:0,5, Petrovgrad (Zrenjanin) – Borac (Aleksandrovo) 3:3, Jedinstvo (Ečka) – Sarča (Sutjeska) 3:3, Zlatica je bila slobodna.

Konačan plasman: 1. Novi Kneževac 18 (31), 2. Aradac 14 (27), 3–4. Borac i Zadrugar 12 (22,5), 5. Zlatica 11 (18,5), 6. Mladost 11 (18), 7. 2. oktobar 10 (16,5), 8. Petrovgrad 7 (16,5), 9. Lehel 6 (13,5), 10. Sarča 6 (13), 11. Jedinstvo 6 (11).

Južnobanatska liga

Rezultati 7. kola: „Bata Ćosić“ 2 (Opovo) – „Svetozar Gligorić“ 2 (Pančevo) 3:3, Padina – Borac 2 (Starčevo) 3,5:2,5, Jabuka – Spartak (Debeljača) 6:0, „Aljehin“ (Pančevo) – Agrostepa (Ilanya) 2,5:3,5, Izbište – Čokot (Gudurica) 3:3, Voja poštar (Gaj) – Bavanište 3,5:2,5, Radnički 2 (Kovin) je bio slobodan.

Konačan plasman: 1. „Svetozar Gligorić“ 2 17 (29), 2. Jabuka 15 (28,5), 3. Padina 13 (24,5), 4. Borac 2 13 (22,5)…

MOL Subotica

Rezultati 7. kola: Aleksa Šantić – Potisje (Kanjiža) 4:2, Senta 2 – Sivac 5,5:0, Gornji Breg 2 – Polet 2 (Rastina) 3:3, Gunaroš – Žednik (Stari Žednik) 3:3.

Konačan plasman: 1. Polet 2 19 (30), 2. Aleksa Šantić 18 (24,5), 3. Potisje 12 (23), 4. Žednik 8 (23)…

MOL Vrbas – Bačka Palanka

Rezultati 7. kola: Velemajstor (Apatin) – Zmajevo 2:4, Borac 2017 (Obrovac) – Bačka Palanka 2 3:3, Gimnazijalac 2 (Bačka Palanka) – Sutjeska 2 (Bačko Dobro Polje) 3,5:2,5, Kulpin je bio slobodan, jer je Mladost 2 iz Bačkog Petrovca odustala od takmičenja.

Konačan plasman: 1. Zmajevo 18 (25,5), 2. Borac 2017 13 (22,5), 3. Bačka Palanka 2 13 (22), 4. Kulpin 9 (20)…

Novosadska liga

Rezultati 7. kola: „Mihail Talj“ (Veternik) – Omladinac (Žabalj) 2,5:3,5, Čenejac 2 (Čenej) – Futog 2:4, Pion (Bečej) – Šajkaš 3,5:2,5, Penzioner Nedeljko Rudić (Novi Sad) – Borac (Novi Sad) 1,5:4,5, Hajduk (Čurug) – Bubamara (Novi Sad) 3:3, Hajduk (Gardinovci) – Jedinstvo (Rumenka) 3:3.

Konačan plasman: 1. Omladinac 19 (25,5), 2. Futog 18 (26), 3. Pion 13 (25,5), 4. Borac 13 (24), 5. Čenejac 2 9 (18,5), 6. „Mihail Talj“ 8 (23,5), 7. Hajduk (Ču) 8 (19,5), 8. Hajduk (Ga) 7 (19,5), 9. Jedinstvo 7 (18), 10. Šajkaš 6 (19,5), 11. Penzioner Nedeljko Rudić 6 (18), 12. Bubamara 5 (14,5).

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here