Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov posetila je Opštinu Inđija, gde je održan radni sastanak sa predsednikom opštine Markom Gašićem i njegovim saradnicima zaduženim za oblast zaštite životne sredine.
Tom prilikom potpisan je Ugovor o projektu programa upravljanja čvrstim otpadom u Republici Srbiji, čime je otvorena mogućnost dalje saradnje i realizacije značajnih ekoloških projekata, uključujući i projekat regionalne deponije u Inđiji.
Ugovor su potpisali Evropska banka za obnovu i razvoj, Republika Srbija i Javno preduzeće „Ingrin“ iz Inđije.
U okviru posete, ministarka Pavkov obišla je i Tehničku školu „Mihajlo Pupin“, gde je zajedničkim sredstvima u iznosu od 13 miliona dinara obezbeđena kotlarnica za grejanje tri srednje škole i biblioteke „Dr Đorđe Natošević“.
Poseta je nastavljena obilaskom Sportsko-rekreativnog centra „Leje“, gde je ministarka Pavkov, zajedno sa predsednikom opštine, kao i učenicima Osnovne škole „Petar Kočić“ i članovima Atletskog kluba u Inđiji, zasadila jednu od 430 sadnica belog jasena, koje će biti posađene u Inđiji.


