Rumljanin Nemanja Simić, mladi srpski reprezentativc u džudou, osvojio je sedmo mesto na Svetskom prvenstvu za kadete koje je održano od 27. do 31. avgusta u Sofiji. Učešće su uzeli takmičari iz 71 zemlje sveta, tačnije 551 sportista sa prethodno izborenom normom u konkurenciji muškaraca i žena. Boje Srbije branilo je 17 reprezentativaca – 8 u konkurenciji muškaraca i 9 u konkurenciji žena. Najveći uspeh postigao je Veljko Varničić osvajanjem zlatne medalje u kategoriji do 73 kilograma, a najviši plasman posle njega ostvario je Nemanja Simić dugogodišnji član Džudo kluba „Sloven“.
Simić je jasno pokazao da ga čeka blistava budućnost u konkurenciji do 90 kilograma. Podsećamo, odličnu formu ove godine Nemanja Simić je pokazao i na Evropskom kadetskom prvenstvu i EYOFu, gde je u pojedinačnoj konkurenciji bio na korak do medalje I ostvario plasman na peto mesto. Sa reprezentacijom Srbije u ekipnoj konkurenciji na EYOFu okitio se zlatnom medaljom. Nemanju Simića u narednom periodu očekuju novi izazovi u juniorskoj konkurenciji u kojoj će verujemo nastaviti sa vrhunskim dostignućima. Čestitke!


