RUMA – Nedavno su započeti radovi na uređenju Lenjinove ulice u Rumi, te je danas predsednica opštine Ruma, Aleksandra Ćirić Bošković obišla vredne radnike na terenu.
Rumska opština posvećena je poboljšanju saobracajne infrastrukture i tako je ove godine posebno posvećena pažnja renoviranju putne mreže. Sa završetkom godine i bližim okončanjem građevinske sezone, iskorišćeni su povoljni vremenski uslovi kako bi se sprovelo još nekoliko ključnih projekata.
Lenjinova ulica dobija novo ruho nakon ove rekonstrukcije a radovi obuhvataju deonicu dugu 1.2 kilometra, od Tivolske do Vrdničke ulice.
Visoka frekvencija saobraćaja tokom godina uzrokovala je oštećenja kolovoza, a posebne izazove predstavljali su šahtovi u ulici, zbog čega su građani opravdano apelovali da se uradi potpuna rekonstrukcija.
Prvo se sređuje najlošija deonica, nakon čega će se rehabilitovati i ostali delovi ulice gde je to neophodno.
Opština Ruma finansira kompletnu rekonstrukciju ulice, uključujući ugradnju dva sloja asfalta, uređenje šahtova, slivnika, postavljanje vertikalne i horizontalne signalizacije.
Nakon završetka radova, biće ponovo postavljeni i usporivači saobraćaja na kritičnim mestima, poput raskrsnice Lenjinove i Kudoške ulice.
Kako je rekla predsednica, ovo je još jedan važan korak ka stvaranju sigurnijeg, funkcionalnijeg i lepšeg okruženja za sve nas!
Ova vest je deo projekta “Srem u fokusu” koji je sufinasirao Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove Pokrajinskog sekretarijata za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama, koji je dodelio sredstva.