Po peti put za redom, građani Rume okupili su se na mirnom skupu kako bi izrazili protivljenje blokadama i podržali ideju jedinstva, stabilnosti i normalnog života. Skup, koji je protekao bez ijednog incidenta, okupio je veliki broj ljudi – od mladih do starijih, uključujući porodice sa decom.

Uz srpske zastave, patriotske pesme i dostojanstvenu atmosferu, Rumljani su još jednom poslali jasnu poruku: žele zajednicu u kojoj vladaju mir, red i poštovanje, žele normalan život kakav su imali pre blokada.

Već je poznato da za razliku od drugih skupova, ovaj nije imao govornike, parole, niti skandiranja. Prisutni su mirnim ponašanjem i tišinom pokazali stav – bez zviždaljki, buke ili provokacija.

Skup je upotpunjen akcijama koje su dodatno osnažile poruku zajedništva – organizovana je sadnja cveća, omogućeni preventivni zdravstveni pregledi u saradnji sa rumskim Domom zdravlja, a za kraj su okupljeni simbolično počistili gradski trg na kom je održan protest.

Poruka skupa bila je jasna –„Ruma se ne blokira – Ruma ide napred!“
Ovakva okupljanja održana su širom Srbije, u više od 130 opština i gradova, gde su građani na sličan način izrazili protivljenje blokadama i podršku predsedniku Aleksandru Vučiću, koji se večeras pridružio građanima na skupu u naselju Banjica u Beogradu.
Svi skupovi su bili prijavljeni i na njima nije zabeleženo većih incidenata, a protesti su protekli u mirnoj i prijatnoj atmosferi.


