Savate boks klub „Ruma“ ostvario je odličan rezultat na Prvenstvu Srbije za juniore i seniore u assaut savateu, koje je održano u nedelju, 13. aprila 2025. godine, u Sportskom centru u Žablju. Rumski borci zaslužili su pet medalja, među kojima su se našle 1 zlatna, 3 srebrne i 1 bronzana.
Zlatnu medalju osvojila je Sofija Klisarić u kategoriji do 52kg, u konkurenciji juniorki, potvrdivši svoj vrhunski kvalitet.
Srebrne medalje pripale su:
- Marku Vidakoviću u kategoriji +85kg (seniori),
- Damjanu Markoviću u kategoriji do 70kg (seniori),
- Urošu Popoviću u kategoriji do 75kg (mlađi juniori).
Bronzanu medalju osvojio je Nikola Popović u kategoriji do 70kg (mlađi juniori), pokazavši izuzetnu borbenost.
Treneri Miodrag Rakić i Ljubomir Damjanović, koji su se pobrinuli za sjajnu pripremu svojih takmičara, odigrali su ključnu ulogu u ostvarenom uspehu. Ruma je imala predstavnike i u sudijskom timu, a to su bili Ivan Rajković i Danilo Mitrović.


