U sali Kulturno-obrazovnog centra održana je svečana sednica Skupštine opštine Šid povodom obeležavanja Dana opštine Šid – 10. novembra, datuma koji je ustanovljen 2023. godine u znak sećanja na Dan oslobođenja opštine u Prvom svetskom ratu.
Ovaj datum simbolizuje jedinstvo i zajedništvo srpskog naroda sa obe strane Save i Dunava, koji su u stradanju i žrtvi pronašli zajedničku težnju ka slobodi.
Tokom svečane sednice po drugi put su uručene Novembarske nagrade i Zahvalnice opštine Šid, kao najveća opštinska priznanja. Dobitnici Novembarske nagrade ove godine su Bratislav Bogatić i Veselin Vučković, dok je Zahvalnica opštine Šid dodeljena Ministarstvu za javna ulaganja, na čelu sa ministrom Darkom Glišićem.
Svečanu sednicu otvorio je predsednik Skupštine opštine Šid, Đorđe Tomić, a prisutnima su se obratili i predsednik opštine Zoran Semenović te narodni poslanik Dejan Bulatović.
Program svečanosti uveličali su crkveno-školski hor „Sveti Jovan Damaskin“ i muzička grupa „Vrelo“, koji su svojim nastupima doprineli prazničnoj atmosferi.
Opština Šid čestita ovogodišnjim dobitnicima opštinskih priznanja i zahvaljuje svima koji doprinose razvoju i napretku lokalne zajednice.


