Vlada Srbije proglasila je Dan žalosti u nedelju, 5. januara, zbog tragedije na Cetinju u kojoj je ubijeno 12 ljudi.
Vlada je tu odluku donela na predlog predsednika Srbije Aleksandra Vučića, koji je prisustvovao na današnjoj sednici.
Ona je počela minutom ćutanja, a Vučić je rekao da su „razmere te tragedije velike imajući u vidu da je Crna Gora desetostruko manja od Srbije“
Naše je da kažemo da smo uz njih u bolu i tuzi – rekao je on.
Pored Srbije, juče je saopšteno i da će Republika Srpska proglasiti Dan žalosti a povodom tragedije na Cetinju.
Dani žalosti u Crnoj Gori traju od 2. do 4. januara.


