Naslovna Srem Učenici Muzičke škole ”Petar Krančević” osvojili 65 nagrada

Učenici Muzičke škole ”Petar Krančević” osvojili 65 nagrada

PODELI
Foto: mojgradsm.rs

SREMSKA MITROVICA – Učenici Muzičke škole ”Petar Krančević” iz Sremske Mitrovice ostvarili izuzetan uspeh osvojivši veliki broj nagrada u mesecu aprilu (43 prve nagrade, 19 drugih i 3 treće).

Učenici mitrovačke Muzičke škole osvojili su ukupno 12 nagrada na Republičkom takmičenju (takmičenju najvišeg ranga u zemlji) muzičkih baletskih škola Srbije i svrstani su među 5 najboljih muzičkih škola u Srbiji po ostvarenim rezultatima.

Osvojeno je ukupno 9 prvih od toga 2 laureata, 1 druga i 2 treće nagrade. Svi đaci koji su se prijavili za takmičenje osvojili su i dobili nagradu. Ove godine učenici su se mogli takmičiti samo iz kategorija klavira, saksofona, klarineta, flaute, solo pevanja, vokalnih, instrumentalnih i vokalno instrumentalnih sastava.

Osim Republičkog takmičenja, u mesecu aprilu imali smo zapažene rezultate i na drugim takmičenjima, kako u državi tako i u inostranstvu.

Izdvojili bismo nekoliko:
– V Internacionalni festival „Viva Harmonika“ (3 prve nagrade i jedna druga);
– VI Internacionalni festival muzike „Primavera“ (5 prvih nagrada)
– 8. Festival slovenske muzike (3 prve nagrade – od toga 2 laureata i nagrada za najboljeg učesnika celog festivala (Grand pri)
– 8. Međunarodno takmičenje iz Solfeđa i teoretskih predmeta (prva nagrada)
– 2. Međunarodno takmičenje mladih violinista „Mini Paganini“ (druga nagrada)
– Sirmium Music Fest (22 prve, 16 drugih, 1 treća)

Takmičenja, nagrađeni učenici i njihovi profesori:

REPUBLIČKO TAKMIČENjE ZMBŠS (april, 2022)

Pretkategorija – klavir:
Irina Gogić (1. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Dušanka Gavrilović
Milica Mošić (1. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Dušanka Gavrilović

Vokalni ansambli (četvrta kategorija):

Vokalni ansambl „Krančević“(Isidora Grozdanović, Selena Petrović, Sara Buček,

Darja Maksimočeva, Olivera Nikolajević i Jovana Batanjac) – TREĆA nagrada, klasa: Jovanka Ivanić

Prva kategorija – saksofon:
Konstantin Blagojević (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Mihajlo Vukajlović, klavirski
saradnik: Ksenija Lešević

Prva kategorija – klavir:
Kim Sretković (4. OMŠ) – PRVA nagrada (100 poena), klasa: Dušanka Gavrilović
Isidora Maksimović (3. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Nina Botić

Treća kategorija – klarinet:
Ilija Sretenović (2. SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Leon Kajon, klavirski saradnik:
Ksenija Lešević

REPUBLIČKO TAKMIČENjE ZMBŠS(april, 2022)

U nastavku republičkog takmičenja i dalje sjajni rezultati naših učenika i nastavnika.

Pretkategorija – flauta:
Una Brkljač (2.OMŠ) – PRVAnagrada (LAUREAT), klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra
Luka Halilović (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk
Ana Prokić (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Jelena Vlaović, klavirska saradnja: Aleksandar Cundra
Jovana Jovanović (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Tatjana Miljković, klavirski
saradnik: Aleksandar Cundra

Druga kategorija – flauta:
Irena Panić (6. OMŠ) – PRVA nagrada (LAUREAT), klasa: Jelena Vlaović, klavirski
saradnik: Aleksandar Cundra
Anja Branković (5. OMŠ) – TREĆA nagrada, klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Treća kategorija – flauta:
Isidora Kozlina (1. SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Tatjana Miljković, klavirski
saradnik: Aleksandar Cundra

Peta kategorija – klavir:
Anđela Tomić (4. SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Dušanka Gavrilović
V Internacionalni festival „Viva Harmonika“ (11-17. april 2022. Aleksinac, onlajn)

Prva kategorija:
Ognjen Lukić (2. OMŠ) – PRVAnagrada, klasa: Mirjana Milaković
Sanja Simeunović (2. OMŠ) – PRVAnagrada, klasa: Mirjana Milaković

Treća kategorija:
Strahinja Simeunović (4. OMŠ) – PRVAnagrada, klasa: Mirjana Milaković

Šesta kategorija:
Boško Petković (6. OMŠ) – DRUGAnagrada, klasa: Snežana Radojičić

VI Internacionalni festival muzike „Primavera“ (07-10. april, Stanišići, BiH)
Klavir, II kategorija:
Isidora Maksimović (3. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Nina Botić
Lena Popović (3. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Milda Kuzminac
Klavir, I kategorija:
Marija Makdimović (2. OMŠ) – PRVAnagrada, klasa: Nina Botić
Violina, II kategorija:
Mihajlo Šikić (3. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Olivera Milić Hiršer, klavirski
saradnik: Ljiljana Šikić

Solo pevanje, I kategorija:

Sara Buček (3. SMŠ) – PRVAnagrada (100 poena), klasa: Aleksandra Padrov, klavirski
saradnik: Slaviša Stojanović

8. Festival slovenske muzike (4-5. april, Beograd, Ruski dom)

II Kategorija, klavir:
Leon Žarko (5. OMŠ) – PRVA nagrada (99 poena), klasa: Margarita Vujović

Flauta:
Isidora Kozlina (1. SMŠ) – PRVA nagrada (100 poena – Laureat), klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Klarinet:
Ilija Sretenović (2. SMŠ) – PRVA nagrada (100 poena – Gran pri), klasa: Leon Kajon,
klavirski saradnik: Ksenija Lešević

8. Međunarodno takmičenje iz Solfeđa i teoretskih predmeta (2-4. april 2022, Beograd)

VIIIc kategorija: Dvoglasno pevanje
Nađa Ordagić i Ilija Sretenović (2. SMŠ) – PRVA nagrada, mentor: Vesna Radivojević

2. Međunarodno takmičenje mladih violinista „Mini Paganini“ (3. i 4. april 2022, Beograd)

Kategorija III:
Mihajlo Šikić (3. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Olivera Milić Hiršer, klavirski
saradnik: Ljiljana Šikić

SIRMIUM MUSIC FEST (27-29. April, Sremska Mitrovica)

Bejbi kategorija – truba:
Ana Josifović (1. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Duško Španović, klavirski saradnik: Ksenija Lešević
Tamara Ivković (1. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Duško Španović, klavirski saradnik: Ksenija Lešević

Bejbi kategorija – saksofon:
Fjodor Ivan Stojanovski (1. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Ana Vujović
Mihajlo Španović (1. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Mihajlo Vukajlović, klavirski saradnik: Ksenija Lešević
Konstantin Blagojević (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Mihajlo Vukajlović, klavirski
saradnik: Ksenija Lešević
Vasilije Stanković (2. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Mihajlo Vukajlović, klavirski saradnik: Ksenija Lešević

Prva kategorija – saksofon:
Danilo Ostojić (3. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Ana
Vujović
Luka Dudić (3. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Ana Vujović
Todor Nikolovski (3. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Ana
Vujović
Jasmin Ata (4. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Mihajlo Vukajlović, klavirski saradnik: Ksenija Lešević

Bejbi kategorija – flauta:

Ana Prokić (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Anja Stanisavljević (pripremni) – DRUGA nagrada, klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra
Nađa Vasić (1. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk
Jovana Jovanović (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik:
Aleksandar Cundra
Jovana Simić (1. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Irena Milić, klavirski saradnik:Damjana Ćuk
Lena Vasić (1. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk
Marija Ilić (1. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik:
Aleksandar Cundra
Luka Halilović (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk
Sara Delić (pripremni) – DRUGA nagrada, klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk
Valentina Sarka (3. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik:
Aleksandar Cundra
Una Brkljač (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra
Mina Morić (2. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Prva kategorija – flauta:
Jovana Matijašević (4. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Irena Milić, klavirski saradnik:
Damjana Ćuk

Druga kategorija – flauta:
Anja Branković (5. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk

Treća kategorija – flauta:
Isidora Kozlina (1. SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik:
Aleksandar Cundra

Bejbi kategorija – klarinet:
Lenka Podoreški (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Ana
Vujović
Vukašin Ljubinković (1. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik:
Ana Vujović
Đorđe Konstantinović (1. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Ana Vujović
Dina Koroši (pripremni) – PRVA nagrada, klasa: Siniša Murić, klavirski saradnik: Ana
Vujović

Treća kategorija – klarinet:
Ilija Sretenović (2. SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Leon Kajon, klavirski saradnik: Ksenija
Lešević

Solo pevanje – prva kategorija:
Nikola Kolarov (4. SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Dejan Ljutovac, klavirski saradnik: Ksenija Lešević

Kamerna muzika – prva kategorija:
Trio „Slavuj“ (Lea Nedimović, Ivana Sisojević i Leon Žarko) – PRVA nagrada, klasa: Tatjana Miljković

KLAVIR
Prva kategorija:
Isidora Maksimović (3. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Nina Botić

Luna Pisanjuk (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Nina Botić
Marija Maksimović (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Nina Botić

Druga kategorija:
Vuk Mrvaljević (4. OMŠ) – TREĆA nagrada, klasa: Margarita Vujović
Dunja Mrvaljević (4. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Margarita Vujović
Nikola Teodorović (3. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Margarita Vujović

Treća kategorija:
Leon Žarko (5. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Margarita Vujović
Marija Ana Kuzminac (1. SMŠ, TO) – POHVALA, klasa: Vanja Vuletić

Peta kategorija:
Tara Vukadinović (3. SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Margarita Vujović7 prvih, 3 druge i 1 treću nagradu iz Kontrapunkta na Međunarodnom takmičenju solfeđa i teoretskih predmeta, održanom 10.aprila u Beogradu pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete.Učenici, dobitnici nagrada su: Anđela Tomić, Jana Rakita, Jovan Sinđić, Miloš Đorđić, Isidora Grozdanović, Selena Petrović, Nikola Mijailović – prve nagrade, Bogdan Bibić, Zoran Čamprag, Božidar Hadžić – druge nagrade i Aleksandra Teodorović – treća nagrada.

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here