Naslovna Srem Ruma Utisci o Zimskom turniru u futsalu Ruma 2022.

Utisci o Zimskom turniru u futsalu Ruma 2022.

PODELI
Foto: prtsc/Youtube/Sremske vesti

RUMA – Pod pokroviteljstvom Opštine Ruma, u organizaciji Sportskog saveza opštine Ruma, Ustanove Sportski centar i uz podršku Opštinskog fudbalskog saveza, Zimski futsal turnir u Rumi je održan od 21. decembra 2022. do 8. januara 2023.

Nakon skoro decenijske pauze, Zimski turnir u futsalu se vratio u Sportsku halu Ruma na velika vrata. Hala je prethodne godine renovirana – postavljen je novi parket, moderan led semafor, novo led osvetljenje, novo ozvučenje, nove klupe za igrače, renoviran je plato na ulazu u sportsku halu, kao i istočni i zapadni hol ovog zdanja, fasada je oprana i okrečena, a što je upotpunilo celokupni utisak i Ruma je spremna dočekala ljubitelje futsala iz celog regiona. Svi ljubitelji futsala su imali priliku da uživaju u odličnoj igri koji su nam priredile sve ekipe učesnici turnira.

Velika očekivanja koja je organizator imao od ovog turnira opravdana su u svakom aspektu, od broja prijavljenih ekipa, kvaliteta ekipa, broja posetilaca, ambijenta, kao i celokupne ogranizacije.

Preko 1.500 gledalaca pratilo je finalno veče, a redovno je tokom turnira na tribinama bilo između 500 i 1.000 gledalaca po danu.

Zimski turnir u futsalu ima dugogodišnju tradiciju u Rumi i stekao je veliku popularnost kako u gradu tako i u regionu, tako da je opravdana velika radost svih ljubitelja sporta zbog ponovnog održavanja čuvenog „Rumskog“ turnira. 42 prijavljene ekipe u 3 kategorije su učestvovale na turniru.

  • Kadeti – 10 ekipa
  • Veterani – 8 ekipa
  • Seniori – 24 ekipe

Kadeti

U kategoriji kadeta je bilo 10 prijavljenih ekipa u 2 grupe, nakon koji su dve prvoplasirane ekipe igrale završnicu, polufinale i finale.

Prijavljene ekipe:

  • Bagzon Vila (Sremska Mitrovica)
  • Jedinstvo Cement (Ruma)
  • Sloven (Ruma)
  • FK „Sloboda“ Tovarnik (Donji Tovarnik)
  • Domis Enterijeri (Sremska Mitrovica)
  • Mačvini Puleni (Šabac)
  • 1. Maj (Ruma)
  • Radnički Šid
  • NS Jevremović (Inđija)
  • FK „Jedinstvo“ (Ruma)

Pobednik turnira u kategoriji kadeti je ekipa NS Jevremović iz Inđije, koja je u finalu pobedila ekipu Bagzon Vila iz Sremske Mitrovice rezultatom 3:2. Utakmica za treće mesto nije odigrana.

Za najboljeg golmana turnira proglašen je Miloš jevremović iz ekipe NS Jevremović.

Najbolji strelac turnira je Nikola Živković (Bagzon Vila), dok je titulu najboljeg igrača poneo Luka Dobrijević iz ekipe NS Jevremović.

1. Mesto – 80.000 dinara 2. Mesto – 30.000 dinara 3. Mesto – 20.000 dinara

Veterani

U kategoriji veterana je nastupilo osam ekipa koje su bile podeljene u dve grupe nakon čega su dve prvoplasirane ekipe odigrala polufinale i finale.

Prijavljene ekipe:

  • Drinkeri (Ruma)
  • Sremske vesti (Ruma)
  • Zeros Doo (Mačvanska Mitrovica)
  • Vitezovi
  • Fk „Fruška Gora“ (Ruma)
  • SC Protić
  • Mikom
  • DDOR (Ruma)

Pobednik turnira u kategoriji veterana je ekipa Mikom koja je u finalu pobedila ekipu Sremske vesti rezultatom 4:1 pri čemu je pokazala izuzetnu dominaciju i kvalitet u odnosu na ekipu Sremske Vesti koja nije mogla taj dan da im parira ni na jednom polju.

Pre svega napadački potencijal ekipe Mikom je došao do izražaja nakon blede partije odbrambenih igrača ekipe Sremske vesti koji nisu mogli da zaustave prejake napadače ekipe Mikom. Ni prekaljeni fudbalski internacionalac nije mogao da pomogne ekipi Sremske vesti da bar ublaži poraz koji je tog dana bio neminovan.

Za tri prvoplasirane ekipe Opština Ruma je obezbedila novčane nagrade u iznosu:

1. Mesto – 80.000 dinara

2. Mesto – 30.000 dinara

3. Mesto – 20.000 dinara

Za najboljeg golmana turnira proglašen je Jovica Delić iz ekipe Mikom.

Najbolji strelac turnira je Brana Ilić (Sremske vesti), dok je titulu najboljeg igrača poneo Denis Inajetović iz ekipe NS Jevremović.

Seniori

Prijavljene ekipe (24):

  • Stela Rosa (Platičevo)
  • Gevekom (Beograd)
  • Enterijer Milojević (Novi Sad)
  • Agencija Božić (Šid)
  • RTV (Novi Sad)
  • Ribnjak Tima (Novi Sad)
  • Drča Trans (Zemun)
  • Sremske vesti (Ruma)
  • Maksima Medikal (Ruma)
  • GSP Beograd
  • Stratemis (Subotica)
  • Gutić Bau (Novi Sad)
  • Beteks – Domaća Kuhinja (Ruma)
  • Paradoks Konsulting (Novi Sad)
  • Stefan i Drugari (Manđelos)
  • Gold Sirmium Šped (Sremska Mitrovica)
  • KMF Palež (Obrenovac)
  • Mića i Laća
  • Top Tim
  • Agrar Petrović (Šabac)
  • Fides Tim Laki S
  • Tošketovi Tigrovi (Batajnica)
  • Buregdžinica Kukić (Sremska Mitrovica)
  • Cement DOO (Ruma)

Ekipe su podeljene u osam grupa po tri ekipe nakon čega su dve prvoplasirane iz svake grupe prošle u eliminacionu fazu, osminu finala, četvrt finale, polu finale i finale.

Pobednik turnira je ekipa Agrar Petrović iz Šapca koja je u finalu pred oko 1.500 gledalaca pobedila ekipu Drča trans rezultatom 9:5 čime je i opravdala možda i ulogu prvog favorita Turnira.

Spektakularni ambijent propraćen mnogobrojnom publikom koja je prepoznala kvalitet turnira je pokazatelj koliko je ovaj sportski događaj nedostajao u sportskom svetu grada Rume.

Za tri prvoplasirane ekipe Opština Ruma je obezbedila novčane nagrade u iznosu:

1. Mesto – 600.000 dinara

2. Mesto – 100.000 dinara

3. Mesto – 50.000 dinara

Organizatori se posebno zahvaljuju prijateljima turnira koji su prepoznali ogroman potencijal ove manifestacije i setili se stare slave koju ovaj događaj poseduje i svojom finansijskom podrškom pomogli da turnir u svojoj povratničkoj godini bude ponovo najbolji u regionu, a to su:

• DDOR Osiguranje • LBC Boske Kompani • Elit DOO • Kameleon Rental Kompani • Keser Inženjering • Gimnasium Sportski Centar • Sremske Vesti • JP Gas • Vulin Komerc • Siti Kargo • Rumekon • MB Komerc • Crveni Taksi • Pilana Lipovača • Ošren Šped • Rum Bum • Uniprogres • JP Komunalac • Sremput • Restoran Konoba • Gipon Doo • Građara Matić • Crveni Krst Ruma

Zahvaljujemo se svima i vidimo se sledeće godine!

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here