Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govoreći za televiziju Informer izjavio je da je lista „Ne damo Srbiju – Aleksandar Vučić“ na ponovljenim izborima na biračkom mestu 25 u Kosjeriću ubedljivo pobedila sa 197 glasova, dok je opozicija dobila 153 glasa.
Vučić je naveo da su na ponovljene izbore na biračkom mestu 25 u Kosjeriću izašla četiri glasača više nego 8. juna i istakao da se, prema preliminarnim konačnim rezultatima, „dogodilo veliko čudo“.
– Što se tiče Kosjerića, preliminarno – dogodilo se veliko čudo. Pre samo nekoliko dana, opozicija su pobedili našu listu, na tom biračkom mestu. Pobedili su sa 95 glasova razlike. Večeras smo ubedljivo pobedili 197 – 153. Mi smo dobili 72 glasa, a oni izgubili 72 – naveo je predsednik.
– Želim da čestitam Kosjercima, jer ovo pokazuje da pristojna Srbija pobeđuje – dodao je šef države u programu Informer televizije.
– Ovo je takav preokret, kakav se gotovo nikad ne viđa – ističe Vučić.
– Ljudi hoće da se Srbija gradi, da zemlja ide napred. Ljudi hoće da Kosjerić bude dobro mesto za život – navodi predsednik Srbije.
Predsednik je rekao da nema ni jedne primedbe u zapisnicima.
– Kosjerić je u rukama ozbiljnih i odgovornih ljudi, srpskih domaćina – istakao je Vučić.
– Ovim što rade, oni sebe ubijaju. Ja ne želim da ovo rade, ne zato što mi to ne odgovara u usko partikularnom interesu, ja to ne želim zbog Srbije – dodaje Vučić.


